Vietnamské vtipy

12.Únor 2012

Komentáře: 4

Hodně lidí se mě ptá na vietnamské vtipy. Níže jsou mnou přeložené nejznámější zřejmě vietnamské vtipy. Proč "zřejmě"? Některé vtipy byly převzaty z Číny či ze sousedních států, nelze tedy jednoznačně říct, že jsou vietnamské. Každopádně jsou součástí vietnamské kultury - lidové vtipy.

Psí maso

Mnich se vrací do kláštera, s sebou má tašku plné čehosi. Potká kolemjdoucího, ten se ho zeptá: "Zdravím, kampak to jdete?". Na to odpoví: "Právě se jsem vrátil z města, mají tam moc pěkné věci." Kolemjdoucí: "Copak to v ruce držíte?" Mnich: "Jestli uhodnete, tak vám celou tašku psího masa dám."

To je moc

V jedné vesnici žije velmi bohatý, ale také velmi lakomý muž. Jednou na lodičce do města spadne do vody. Neumí plavat, stěží se udržuje na hladině. Zahlédne rybáře: "Vytáhněte mě prosím!". Rybář: "Za tři zlaťáky vás vytáhnu." Boháč nesouhlasí a mávne rukama, na to se ponoří, párkrát napije. Když se konečně vynoří zpátky, řekne: "To je moc!". Zase mávne rukama a mizí pod vodou. Tentokrát se ale už nevynořil.

Trochu

Chudý ale velmi bystrý student si v hostinci pronamul pokoj. Naproti němu bydlí stará paní, která má překrásnou dceru. Chlapcům ve vesnici vzkazuje: "Dokud budu žít, tak na ni nikdo ani nemyslete!"

Jednoho dne přijde student, v ruce má malou misku a slušně se zeptá: "Dobrý den, došla mi rybí omáčka. Dáte mi lžičku?"

Staré paní připadá hodný: "Jo, jdi do dolu do kuchyně a řekni mé dceři".

Student si misku schová jako by nic a řekne dívce: "Vaše matka mi řekla, že mě máte nechat, abych vám mohl trošku držet za ruku."

Dívka: "Mami, on chce..."

Stará paní: "Tak mu trošku dej, nic to není."
Dívka poslechne a nechá se.

Za tři dny přijde zas: "Dobrý den, dáte mi cibuli?"

Stará paní: "Jdi dolu, dcera ti dá".

Student jde do kuchyně a řekne dívce: "Vaše matka mi řekla, že vás můžu políbit."

Dívka hlasitě vykřikne: "Mami, on chce...."

Stará paní: "Tak mu dej..."

Dívka slušně poslechne svou matku a nechá, aby ji políbil. Takto to párkrát pokračovalo, někdy sůl, někdy ocet, někdy cukr. Pokaždé musela dívka dát "trochu". Po nějakém čase si chytrý student vzal dívku za ženu.

Tagy:

Komentáře


 • P3tr

  15.02.2012

  hodně huztý vtipy :D

  Odpovědět
 • Pepa

  13.02.2012

  ten poslední vtip je nejlepší. Přeložte ještě

  Odpovědět

Komentovat

 • *Jméno *
 • *Email
 • *Zpráva
* Antispam, Vyplňte znovu vaše jméno:

Přísloví

Công cha như núi Thái Sơn, nghĩa mẹ như nước trong lòng chẩy ra, một lòng thờ mẹ kính cha, mới là chữ nghĩa mới là đạo con

Hodnota otce je jako hora Tai, láska matky je jako řeka, syn by měl své rodiče ctít

Anketa

Chtěli byste dlouhodobě žít ve Vietnamu?
Ano34% (8204x)
Hlasy
Ne32% (7751x)
Hlasy
Nevím33% (8034x)
Hlasy