Dovolená ve Vietnamu

22.Duben 2013

Komentáře: 4

Velmi častými otázkami ohledně návštěvy Vietnamu jsou kdy je nejlepší období tam jezdit, jak si dovolenou naplánovat a na co si dávat pozor a hlavně kam. 

 

Nejlepší doba pro návštěvu

Není snadné na ní odpovědět, pokud nechcete ve Vietnamu žít. Vietnam je rozdělen do tří hlavních částí, podle klimatu existují jenom dvě: Severní část z provincie Ha Giang až po Hue má tvrdší klimatické podmínky - v létě vedro kvůli horkému vzduchu z Laosu a v zímě hrozná zima. Jižní část má jenom jedno období. Celoročně je například v Ho Či Minově městě od 20 - 35°C. A nejlepší doba? Zřejmě od srpna do března. Někteří dávaí přednost návštěvy Severního Vietnamu v letních období, kdy je počasí velmi krásné (a také horké) a vhodný na výlet do Ha Longu, který byl uznaný jako celosvětové dědictví UNESCO.

 

Jedete-li od listopadu do února, vezměte si s sebou teplý kabát. Možná se vám bude zdát, že 15-20°C je pro vás ideální teplota, tak připomínám, že budete takhle žít, spát celý den. Také nutno říci, že právě v těchto obdobích je nejvíce festivalů a svátků.

 

Destinace

Netřeba si říkat, že Vietnam je jednou z nejnádhernějších zemí v Jihovýchodní Ásii - idylické pláže, klidné zálivy, korálové ostrovy, velkolepé hory a údolí, tropické pralesy a přátelští lidé. 

 

Hanoj - Hlavní město Vietnamu. Nachází se na Rudé řece a má mnoho starověkých architektonických děl. Mezi ty slavné patří Jednonohá pagoda, Chrám literatury, Ho Či Minovo mauzoleum, vodní loutky a další.

 

Ha Long - Záliv sestupující draka. Nachází se v Tonkinském zálivu a skládá se z hustého shluků 1969 vápencových ostrovů. Velmi nádherné... prostě musíte vidět.

 

Sapa - Okouzlující místo kvůli své neporušené přírodní kráse. Zde také uvidíte kmenový život, které zůstaly zachovány od 14. století.

 

Hue - Hue se nacházi v centrální části Vietnamu, 660 km od Hanoje. Některé ze zajímavých architektonických památek patří Citadela, která je v centru historického města na severní straně řeky, pak chrámy, pagody a další památky. Mezi nejpůsobivější stavby patří Císařské město, Královská citadela, Císařské hroby.

 

Cu Chi tunely - je obrovská síť spojující podzemní tunely, které jsou ve skutečnosti součástí mnohem rozsáhlejší sítě tunelů pod povrchem zemí.

 

Hoi An - je starobylé město, které leží na břehu řeky Thu Bon, na jihu Danangu. Všechny domy zde mají dlaždice, střechy, úzké uličky a zřetelnou čínskou atmosféru. Domy jsou vyrobeny ze vzácného dřeva a zdobené lakovanými deskami s vyrytým čínskými znaky.

 

Nha Trang - Nha Trang je jedním z nejoblíbenějších míst ve Vietnamu a to proto, že nabízí zdánlivě nekonečné prázdné pláže, korálové útesy a pusté zátoky.


Komentáře


 • sucatraps

  17.05.2013

  unlu:

  No nvm jak to myslis pro Evropana pekne pocasi...Videl jsi nekdy cestomanii a novou cestomanii o Vietnamu?:D Tak se na to podivej

  Odpovědět
 • unlu

  17.05.2013

  Pro Evropana je to pekne pocasi, ale pro Asiata, ktery zije v Evrope je to priserne. Ale zas takovy naval turistu tam neni, takze neni zapotrebi tam jezdit mimo sezonu

  Odpovědět
 • sucatraps

  15.05.2013

  DoG:

  Ses zbláznil ne? To počasí je strašný! Šílená vlhkost vzduchu jako ve skleníku a to teplo. I když nic neděláš potíš se jako prase... bez klimatizace by tam člověk, který je zvykly na jiné klima nemohl vubec existovat.

  Odpovědět
 • DoG

  14.05.2013

  Ja naopak doporucuju opak popularnich sezon. Turisti jsou pryc a muzete si uzivat naplno. A pocasi neni vubec hrozne jak kazdy strasi, spis naopak.

  Odpovědět

Komentovat

 • *Jméno *
 • *Email
 • *Zpráva
* Antispam, Vyplňte znovu vaše jméno:

Přísloví

Công cha như núi Thái Sơn, nghĩa mẹ như nước trong lòng chẩy ra, một lòng thờ mẹ kính cha, mới là chữ nghĩa mới là đạo con

Hodnota otce je jako hora Tai, láska matky je jako řeka, syn by měl své rodiče ctít

Anketa

Kolik Vám je let?
pod 1830% (929x)
Hlasy
18 - 2516% (504x)
Hlasy
26 - 3519% (584x)
Hlasy
36 - 5017% (521x)
Hlasy
50 a více17% (540x)
Hlasy