Slavili jsme Nový rok

8.Únor 2013

Komentáře: 2

Jako každý rok, i tenhle jsme spolu oslavovali příchod Nového roku. Oslava se konala 27.12 roku Draka podle lunárního kalendáře, resp. 7.2.2013. První oslavy před ~10 lety se konaly někde v centru Prahy, potom pár let v Jesenicích a tento rok na Sapě, v restauraci Dong Do. Pořadatelé byli jako v minulých letech Svaz Vietnamců v ČR a vedení Sapy. Oslava byla určena výhradně pro obchodníky v tržnici.

 

Na pozvánce bylo uvedeno 19:00, ale my Vietnamci máme tzv. gumové hodiny, takže lidi většinou přicházeli až v 19:30. Tentokrát tomutak kupodivu nebylo a všichni tu před sedmou už byli. S rodinou jsme se tu dostavili krátce po sedmé a museli jsme sedět nahoře, rezervní místa. Dole bylo zhruba 500-600 lidí, nahoře 100. Jelikož to byla společenská událost, nikdo u dveřích nestál, aby hosty přivítal či dirigoval. Místo jsme si museli najít sami. Na stolech už byly připraveny tradiční jídla - zelená čtvercová rýže, kysané cibulky, zeleninové jarní závitky a omáčky. Postupně pak hovězí guláš, bílé pečivo (na velkém talíři, ale málo), smažené jarní závitky, ovoce.

 

Orgánizátoři nepočítali s tak hojnou návštěvností. V minulých letech tolik lidí nepřišlo. Důvodem bude asi to, že se nyní slavilo na všem známém místě + dostupnost. Sedli jsme si v horním patře a pomalu se dali do jídla. I když bylo už plno, neustále přicházeli noví. Někteří museli stát, někteří zklamaní odešli a někteří se rychle pustili do jídla a šli domů, aby tak uvolnili místo nově příchozím.

 

Na pódiu byla velká obrazovka, kde se promítala novoroční přání a pak reklamy sponzorů. Nechyběla zde ani reklama od Makra. Jak jsem již psal, nikdo tu neřídil a do jídla jsme se pustili skoro ihned. Zhruba v 19:30 začaly proslovy známých lidí - generální ředitel Sapy, velvyslanec a ještě jedna známá osobnost z ČR, na kterou si nemohu vzpomenout. Proslovy a přání byly přeloženy do češtiny tlumočníkem. I když Čechů tam bylo málo, ale těm pár určitě potěší, že tam budou vědět, na co tleskají. Po té byla vystoupení dětí z místní mateřské školky, tradiční dračí tanec, vietnamská taneční skupina, zazněly tu samozřejmě známé folkové písničky Quan Ho. Jako speciální hosté byli pozváni účastník Superstaru z roku 2011 a Miss-princezna Vaculíková. Zpěvák řekl: "Jsem černoch a tudíž nemám peníze. Ale Vám přeju, abyste v novém roce měli plnou kapsu úspěchů a štěstí." Za to obdržel od publika velký potlesk.

 

Jako vrchol a závěr večera jsme čekali na tombolu. Los stál 100Kč. Byly 3 třetí místa, 2 druhá místa a 1 první místo. Aby bylo spravedlivé, tak moderátorka požádala děti, aby vytahovaly losy. Pro hlavní cenu vytahovala los MISS. Ceny věnovala společnost Makro, takže tenhle rok nic moc - 2x mikrovlné trouby pro 2. místa a 3D televizi pro 1. místo. Každý los kromě čísel měl jednu ze čtyř barev. Moderátorka moc losy nezamíchala a 5x se vytáhly losy stejné barvy. Škoda, chtěl jsem tu televizi :)

 

Níže je krátké video, které jsem natočil na mobilním telefonu.


Komentáře


 • admin

  11.02.2013

  Jak jsem psal, že tam byl ještě někdo známý z ČR, tak to asi budete Vy :D

  Odpovědět
 • Jan Smutný

  9.02.2013

  Bylo to úžasné, možná jsem takovou oslavu zažil poprvé, rád jsem přijal pozvání a děkuji za příjemný zážitek a představení, Jan Smutný

  Odpovědět

Komentovat

 • *Jméno *
 • *Email
 • *Zpráva
* Antispam, Vyplňte znovu vaše jméno:

Přísloví

Công cha như núi Thái Sơn, nghĩa mẹ như nước trong lòng chẩy ra, một lòng thờ mẹ kính cha, mới là chữ nghĩa mới là đạo con

Hodnota otce je jako hora Tai, láska matky je jako řeka, syn by měl své rodiče ctít

Anketa

Kolik Vám je let?
pod 1831% (834x)
Hlasy
18 - 2516% (423x)
Hlasy
26 - 3519% (504x)
Hlasy
36 - 5016% (441x)
Hlasy
50 a více17% (458x)
Hlasy