Co se v posledním měsíci dělo

26.Červen 2013

Komentáře: 8

Poslední dobou jsem byl moc zaneprázdněn jedním projektem, resp. vietnamským slovníkem a neměl jsem moc času sem psát horké zprávy. Celkově se moc toho nedělo. Nic by se také nedalo očekávat, když jsou prázdniny.

 

V ČR a v Evropě byly záplavy. Na Sapě hrozilo nebezpečí, že bude celá tržnice pod vodou. Nestalo se tak. Jenom pár kontejnerů kvůli silnému dešti skončilo s mokrými zboží (ten náš).

 

Narozdíl od Evropy, ve Vietnamu bylo největší horko za posledních xx let. Průměr dosahoval 40-45°C. Nyní už se všechno vrátilo do normálu na 35°C. Očekává se ale, že teplota stoupne až na hranici 50°C.

 

Po loňském úspěchu, letecká společnost East Sea nabízí tenhle rok 1. července a 15. července možnost přímé platby z Prahy do Hanoje. Podle zveřejněných informací: letadlo Boeing 777, 40kg pro zavazadla, rychlé odbavování, krátká doba letu.

 

Zdroj: DenikVietnamci v Ústí nad Labem darovali 9000 USD, 164 000 Kč oblastem zasažené povodněmi. V Praze na Libuši jsem s ostatními vybíral, přesnou částku nevím. Troufám si odhadnout něco okolo 50tis.

 

Na konci května proběhl druhý česko-vietnamský pivní festival. Na festival v Holešovicích (Praha) přišlo přes 300 Vietnamců.

 

24.5 - 26.5 se konal festival Praha, srdce národů. I když nejsme uznani jako národní menšina, pozvánku jsme rádi přijali a přišli v hojném počtu.

 

Po letošním studentském turnaji ve fotbale, fotbalové hvězdy Mac Hong Quan a Michal Nguyen budou nejspíše pozváni do národního týmu.

 

Facebook byl ve Vietnamu částečně omezen. Hlavními důvody jsou nevhodné informace, vulgární projevy, akty proti náboženství a vládě, ohrožení psychického zdraví a ... ztráta času. Ještě před rokem, bylo ve Vietnamu 2,9mil. účtů. Nyní přes 8,5mil. Ze zajímavosti, každých 3 sekund proběhne jedna registrace. Přístup na Facebook byl internetovými poskytovateli znepřístupněn, ale přes 95% uživatelů toto pravidlo obchází jednoduchým trikem.

 

 


Tagy:

Komentáře


 • sucatraps

  21.08.2013

  marty:

  Asi toho moc nevíš o historii ČR. Ale v ČR se taky běžně jedli psi až do 60.letech 20 století takže.....:D
  zeptej se svých prarodičů pokud ještě žijí.

  Odpovědět
 • Peťas

  20.08.2013

  Podmínky zvířat v evropských velkochovech také nejsou právě tím, čím by se Evropané mohli chlubit (změna tohoto stavu je součást našeho programu :-) ). Nemluvě o způsobu zabíjení zvířat menšinou, která nesmí být kritizována.
  Mimochodem, jsem také vegetarián.

  Když jsi již nakousl zmíněné nacionalisty, jsme na tom v tomto směru podobně, jako Vietnamci - média vyštrachají kdejakou ojedinělou událost, která na ně vrhá špatné světlo a tu poté nafouknou do neuvěřitelných rozměrů :-)

  Odpovědět
 • marty

  15.08.2013

  Unlu, mě by zajímalo, jak by se ti líbilo, kdybych utýral a snědl tvého bratra? Víš, pro mě je můj pes člen rodiny a mám ho radši než lidi. Nejsem žádný nácek, nebo něco podobného. Ale xenofobie je asi na místě, protože v ČR nechci kulturu, která dovoluje pojídat utýraná zvířata, zejména psy. Jestli jíš psy, tak se radši odstěhuj tam, kde máš kořeny a svou kulturu. Mimochodem, jsem vegetarián.

  Odpovědět
 • paula

  3.08.2013

  Pravda:

  Ten článek je už z roku 2008. Rozhodně to není u nás běžné. No a když už jsme u toho, tak proč jim tam Češi ty psy vozili a za pár korun prodávali na maso i když to věděli? Taky neznám u nás žádného Vietnamce, který by jedl psí maso a nebo ho dokonce prodával. A k těm drogám, Češi drogy neprodávají? Taky prodávají a pašují drogy atd atd..

  Odpovědět
 • unlu

  3.08.2013

  Pravda:
  :
  Nepopírám. Ale věřte, že je to hodně vzácný případ. Jsem neustále v centru, uprostřed dění, a nikde tu psí maso ani marihuanu nevidím. Přiznám se, sám psi jím, ale žádní se tu neprodávají a přes 90% Vnců zde už psi nekonzumují.

  Odpovědět
 • Pravda

  2.08.2013

  Krásná to menšina v ČR !!!! Nemám slov - zabijení nevinných zvířat, pěstování marihuany v ČR a vaření pervitinu.

  http://chebsky.denik.cz/zpravy_region/ch_psi_jatka20080721.html

  Odpovědět
 • Vojtaman

  29.06.2013

  Ve Vietnamu je to skoro jako v Číně, kdybych to byl já, taky bych použil radši omezen než cenzurován. Nikdy nevíš, co kdo na tebe hodí

  Odpovědět
 • sucatraps

  28.06.2013

  spíš cenzurován než omezen !...

  Odpovědět

Komentovat

 • *Jméno *
 • *Email
 • *Zpráva
* Antispam, Vyplňte znovu vaše jméno:

Přísloví

Công cha như núi Thái Sơn, nghĩa mẹ như nước trong lòng chẩy ra, một lòng thờ mẹ kính cha, mới là chữ nghĩa mới là đạo con

Hodnota otce je jako hora Tai, láska matky je jako řeka, syn by měl své rodiče ctít

Anketa

Kolik Vám je let?
pod 1823% (2364x)
Hlasy
18 - 2519% (1923x)
Hlasy
26 - 3520% (1996x)
Hlasy
36 - 5018% (1858x)
Hlasy
50 a více19% (1922x)
Hlasy