Rebel

31.Srpen 2011

Komentáře: 2

Rebel, Dòng máu anh hùng - první vietnamský akční film, který překvapil celý svět. S pouhými 3 milióny dolarů na produkci, film si získal ohlasy po celém světě. V hlavní roli Ngo Thanh Van a Johny Tri Nguyen, byl kaskadérem ve filmu Spiderman. Diváci (hlavně vietnamští) jsou mile překvapení kvalitními bojovými scénami, které doposud ve vietnamských filmech chyběly.

Film se odehrává v Saigonu 20. letech minulého století. Francouzi okupující Saigon vycvičili 2 skvělé agenty, kteří jim měli pomáhat při zničení rebelů. Cuong je ale vlastenec, ačkoli nejistý svými pocity se po setkání s rebelkou, do které se zamiluje, změní názory. V posledním záběru se dva agenti s rozdílnými ideály utkají. Osud Saigonu celého Vietnamu  závisí na tomto boji.

Film bych přirovnával k filmu Tygr a Drak. Sice tenhle nerežíroval známý režisér ani neměl rozpočet v řádech stovek miliónů dolarů, ale z mého hlediska byl stejně tak kvalitní. Bojové scény jsou vynikající, děj není zrovna moc originální, ale ani ne „kradený“. Jediným velkým mínusem na filmu je, že hlavní hrdina vietnamsky moc neuměl - skoro vůbec jsem mu nerozuměl. Divákům to bude ale fuk, protože k dispozici jsou titulky.

Pokud nejste na vietnamské filmy zvyklí, tenhle film rozhodně doporučuji. Kung fu filmy možná světu vládne Čína, ale po shlédnutí tohoto filmu možná změníte názor.

Komentáře


 • unlu

  30.01.2013

  Ahoj, titulky si muzes stahnout zde:
  http://www.titulky.com/The-Rebel-128849.htm

  Film na youtube uz neni nebo si ho nekde stahni

  Odpovědět
 • Hula

  28.01.2013

  To vypadá luxusně, existují aj české titulky?:D

  Odpovědět

Komentovat

 • *Jméno *
 • *Email
 • *Zpráva
* Antispam, Vyplňte znovu vaše jméno:

Přísloví

Công cha như núi Thái Sơn, nghĩa mẹ như nước trong lòng chẩy ra, một lòng thờ mẹ kính cha, mới là chữ nghĩa mới là đạo con

Hodnota otce je jako hora Tai, láska matky je jako řeka, syn by měl své rodiče ctít

Anketa

Kolik Vám je let?
pod 1824% (2181x)
Hlasy
18 - 2519% (1753x)
Hlasy
26 - 3520% (1829x)
Hlasy
36 - 5018% (1701x)
Hlasy
50 a více19% (1745x)
Hlasy