10 názorů o Vietnamcích

28.Červenec 2013

Komentáře: 1

Který národ nás nejlépe zná? Samozřejmě, že to jsou Američané. Níže je 10 věcí, kterých si Američané na Vietnamcích všimli.

 

 1. Pracovití, snadno se uspokojují, mnoho psychologických požitků
 2. Bystří, tvořiví, ale nedostatek vizí do budoucna
 3. Šikovní a zruční, ale nedotahují až do konce
 4. Realističtí i snílci, nemají smysl pro zdokonalení
 5. Ochotní se učit novým věcem, rychle vstřebávají nové informace. Na druhou stranu pro vědomosti neexistuje jednotný systém, chybí základy. Učení není pro Vietnamce cílem sebezdokonalení
 6. Vstřícní vůči svým zákazníkům. Toto ale netrvá dlouho
 7. Šetřiví, ale mnohdy utrácejí velké množství peněz za zbytečnosti
 8. Jednotní, vzájemně si pomáhají pouze v obtížných situacích. V dobrých podmínkách jsou tyto vlastnosti méně
 9. Mírumilovní, tolerantní, ale agresivní a pamatují si každých špatných malých činů
 10. Rádi se shromážďují, ale chybí mezi ně vazba. Jednu samou věc zvladne jeden člověk perfektně,  tři lidi špatně

 

A jak je to s mladými? Podle vietnamských studentů (hodnotili sami sebe), mají hodně silných stránek, ale také nemálo špatných vlastností. Chtějí až příliš velké množství peněz, utrácejí bez myšlení, často se vytahují, laxní přístupy...

 

"Rychlý prachy"

Touha po penězích je u mladých Vietnamců v porovnání s ostatními v jiných státech daleko větší. Snadno se nechají zlákat. Akceptují všechno, aby toho dosáhli, i navzdory porušení práva a morálky. Tato nadměrná touha by měla být co nejrychleji snížena.

 

Bezmyšlenkové utrácení

Zejména mladí pracující a speciálně ti s vyššími příjmy, preferují bohémský styl života. Utrácejí hodně, rychle a často i nad jejich možnosti. Kupují si věci, které zbytečné. Uspořádají si párty, které jsou nepotřebné.

 

Formalističtí

Obecně lze lidově vyjadřit jako machrování, vytahování. Stydí se za své vzdělání, pocházení z chudé rodiny, z venkova. V komunikacích skrývají svoje nedostatky znalostí mluvením okolo nebo se mění téma. Chlubí se věcí, které nemají nebo ještě nedosáhli. Mnozí absolventi vysokých škol se hned po skončení přihlásí na jinou školu, aby získali další titul a mohou si přidat další školu na svůj "seznam", aniž by věděli proč nebo k čemu. Funkční, ale lehce starší modely jsou dobrými důvody ke koupi nových - trend.

 

Nejvýraznější chybou je velmi špatná organizace času (lépe řečeno zvyk). Na schůzky, večírky přicházejí někteří i o hodinu později. Pomalu se toto stává samozřejmostí.


Komentáře


 • Fihaa

  15.08.2013

  plne souhlasim

  Odpovědět

Komentovat

 • *Jméno *
 • *Email
 • *Zpráva
* Antispam, Vyplňte znovu vaše jméno:

Přísloví

Cờ vô phong

Vlajka bez větru

Anketa

Chtěli byste dlouhodobě žít ve Vietnamu?
Ano35% (4918x)
Hlasy
Ne32% (4487x)
Hlasy
Nevím33% (4680x)
Hlasy