Son Tinh a Thuy Tinh

13.Duben 2012

Komentáře: 0

Son Tinh je vládcem hor a Thuy Tinh vládcem vod. Král Hung Vuong VI. měl překrásnou dceru, chtěl pro ní někoho neobyčejného, někoho statečného a mocného. Královské podmínky byly hodně přísné a v celém království výběrovým řízením neprošel nikdo. Nakonec se královi zalíbili dva šlechtici, Son Tinh a Thuy Tinh. Oba byli stejně mocní a král si nevěděl rady. Nakonec se rozhodl: "Kdo ráno jako první přinese svatební dar slon s devíti kly, kohout s devíti ostruhami a kůň s devíti rudými hřívy".

Druhý den jako první přišel Son Tinh a získal tak ruku krásné princezny. Thuy Tinh, který s darem přišel pozdě, rozhořčeně odešel. Thuy Tinh se princezny jen tak nechce vzdát a plánuje, že si ji vezme zpět - hrubou silou. Vyzval Son Tinh na souboj. Ten, který bude mocnější, ten si princeznu zaslouží. Son Tinh ale výzvu odmítl, princezna právem patří jemu. Poražený a uražený Thuy Tinh vyvolal zvedl vody z řek a potoků a zaplavil domy a rýžové pole. Během dne zničil všechny plodiny. Son Tinh zůstal klidný, čím více voda stoupla, tím více zemi zvedl. Po několika dnech nerozhodného boje, Thuy Tinh nedokázal zaplavit obrovskou horu vyvolanou Son Tinh a musel si přiznat porážku. Každý rok v období monzunu, staří znovu vyprávějí mladým tento příběh.

Son Tinh je slovo pocházející z sinovietnamštiny, Son = hora, Tinh = duch, Thủy = voda

Komentáře


Komentovat

  • *Jméno *
  • *Email
  • *Zpráva
* Antispam, Vyplňte znovu vaše jméno:

Přísloví

Công cha như núi Thái Sơn, nghĩa mẹ như nước trong lòng chẩy ra, một lòng thờ mẹ kính cha, mới là chữ nghĩa mới là đạo con

Hodnota otce je jako hora Tai, láska matky je jako řeka, syn by měl své rodiče ctít

Anketa

Chtěli byste dlouhodobě žít ve Vietnamu?
Ano34% (8205x)
Hlasy
Ne32% (7751x)
Hlasy
Nevím33% (8036x)
Hlasy