Vietnamský kulturní den 8.9.2011

31.Srpen 2011

Komentáře: 2

Na Náměstí Míru se bude dne 8.9.2011 konat vietnamský den kultury. Program začne sice už v 10 hodin, ale oficiálně bude až ve 14 hod lvím tancem. K vidění budou historické dokumentační filmy a fotky o Vietnamu, které poskytlo ministerstvo informatiky Vietnamu. Proběhne zde ochutnávka tradičních vietnamských jídel jako jsou závitky, sladké rýžové koule a zelené čaje.

Na místě budou také prezentační stánky restaurací Little Hanoi a Dong Do (obě k dispozici v areálu Sapa). Návštěvníci si zde mohou ochutnat vietnamské speciality Pho Ga (kuřecí nudlová polévka), smažené rýže (aka rizoto) a krevety. Velmi zajímavé bude program umění  krasopisu – kaligrafie. Kromě ochutnávek jídel, budou k prodeji typické vietnamské potraviny a produkty.

V 11 hod se bude zpívat Quan Ho, kulturní dědictví uznávané UNESCem v roce 2009. Lví tanec ve 14 hod oficiálně odstartuje program. Projevovat se budou zástupci vietnamské ambasády, svaz Vietnamců v ČR, magistrát hl. m. Prahy a MČ Prahy 2.

K vidění bude také show módní návrhářky Mimi s vietnamskými modelkami MISS Vietnam České republiky 2010. Zpívat budou zpěváci „z Vietnamu“ a druhá generace Vietnamců v ČR.  Nebudou chybět ani české písně o Vietnamu, národní hymna, hraní na tradičních nástrojích a vietnamské tance.

Pokud chcete o Vietnamu vědět více, tuto akci nesmíte zmeškat.


Komentáře


 • krebelka martin

  15.09.2011

  Byl jsem tam a musím říct, že to byla moc pěkná show, hlavně módní přehlídka :D

  Odpovědět
 • diem tran

  4.09.2011

  vypadá to velkolepě, určitě tam přijdu

  Odpovědět

Komentovat

 • *Jméno *
 • *Email
 • *Zpráva
* Antispam, Vyplňte znovu vaše jméno:

Přísloví

Công cha như núi Thái Sơn, nghĩa mẹ như nước trong lòng chẩy ra, một lòng thờ mẹ kính cha, mới là chữ nghĩa mới là đạo con

Hodnota otce je jako hora Tai, láska matky je jako řeka, syn by měl své rodiče ctít

Anketa

Chtěli byste dlouhodobě žít ve Vietnamu?
Ano39% (1547x)
Hlasy
Ne27% (1065x)
Hlasy
Nevím28% (1115x)
Hlasy